e-Okul’da 2. yazılılar başladı

e-Okul’da 2. yazılılar başladı. Bir Eğitim Öğretim Döneminin daha sonuna yaklaşırken öğrenciler ve velilerin son günlerdeki merakı 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı 1.dönem 2. yazılı tarihleri. Dönem sonu yaklaştıkça e-Okul öğrenci trafiği de artmaktadır. 2018 Aralık ayının ikinci yarısına geçtik ilkokul 4. sınıf, ortaokul ve liselerde 2 yazılılar öğretmenler tarafından e-Okul Veli Bilgilendirme sistemine yüklenmeye başlandı. hatta bazı özel okullarda 2018 yılı 17 Aralık  itibariyle başladı.

Milli Eğitim bakanlığı tarafından Öğretmenlere e-okula giriş için kolay bir yol sunuldu. MEB tüm e-Hizmet uygulamalarını tek bir sistem üzerinden MEBBİS üzerinden girilmesini sağladı. Böylece öğretmenler başta e-Okul, MEBBİS, EBA, e-Kurs gibi sistemlere ayrı ayrı kullanıcı adı ve ayrı ayrı şifreyle girmekten kurtulmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısaltılmışı olan MEBBİS , Milli Eğitim Bakanlığı’nca sunulan elektronik hizmetlerin bütününe denilmektedir. E-Okul gibi bir çok hizmet online olarak MEBBİS tarafından sunulur.

MEBBİS sistemine ” https://mebbis.meb.gov.tr/default.aspx ” adresinden giriş yapıyoruz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken tarayıcınızın adres satırında bu site adresini görmeden herhangi bir bilgi girişi yapmamanız güvenliğiniz için çok önemlidir. Daha sonra yukarıdan girmiş olduğunuz adres üzerinde bulunan kullanıcı adı, şifre ve doğrulama kodunu girerek MEBBİS giriş butonuna basıyoruz ve sisteme giriş sağlıyoruz.