e Okul VBS Giriş

e Okul VBS Giriş. e Okul Veli Girişi, e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş. e Okul VBS Giriş 2019, e Okul VBS Giriş 2020. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarıyla yürütülen e-Okul Sistemi veli girişi için alternatif yöntemleri sizlerle paylaşalım.

e-Okul VBS MEB’e bağlı özel ve resmi ilkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin okula ilk başladıkları öğrenci kayıtlarından, mezuniyete kadar yapılan işlerin internet üzerinden yapılarak bilgilerin merkezi bir veritabanında tutulması , öğrenci ve velilerin bilgilendirilmesi amacı gütmektedir.

E-Okul VBS MEB Girişi:

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Milli Eğitim bakanlığının resmi WEB  sayfası olan https://eokulyd.meb.gov.tr/

URL ardesi üzerinden “VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ” penceresinden Güvenlik Kodu olrak “Resimdeki Rakamları Giriniz” öğrencinizin “T.C. Kimlik numarasını Giriniz” son olarak  öğrencinizin  “Okul No  Giriniz” öğrencinizin okul nosunu ilk kayıtta okul idaresinden alabilirsiniz.

E-Okul VBS E-Devlet Girişi:

e-Okul VBS Giriş işlemleri için diğer bir yolda e-Devlet Şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/ogrenci-bilgi-sistemi

adresinden Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi menüsünden T.C. Kimlik numarasını Giriniz” sonra e-Devlet giriş yollarından biri olan “e-Devlet Şifrenizi Giriniz

Kişisel bilgilere erişim veya güvenlik gerektiren entegre elektronik hizmetlere erişim için şifre, e-imza veya mobil imza gibi kimlik doğrulama araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tek bir kimlik doğrulaması (şifre, e-imza, mobil imza vb.) ile pek çok entegre elektronik hizmetlere aynı adresten alabilirsiniz.

Ayrıca, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak bazı elektronik hizmetler için (vergi, harç vs. gibi) ödeme yapılması gerektiğinde ödeme birimi hizmeti sayesinde bu ödeme işlemleri de güvenli bir ortamda e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir.

MEB e okul sistemi özellikle karne dönemlerinde aşırı yoğunluk nedeniyle zaman zaman giriş sıkıntısı yaşanmaktadır.

E-Okul giriş sıkıntısı yaşayan veliler için iki alternatif giriş yolu da denenerek e-Okul Girişi sağlanabilir.