e Okul Sınav Tarihi Girme ve Değiştirme İşlemleri

e Okul Sınav tarihi Girme ve Değiştirme İşlemleri. e-Okul veli bilgilendirme sitemi öğrenci ve velilerin çok rağbet ettikleri ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ders ve kişisel bilgilerinin tutulduğu ve paylaşıldı bilgi sistemi olma özelliğini sürdürüyor. 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılı birinci dönemin ilk yazılıları bitmek üzere ve sonuçları öğretmenler tarafından sisteme yüklenmekte olduğu bu günlerde bir taraftan da 1.Dönem 2.Yazılı tarihleri sisteme yüklenmektedir.

Değerli öğretmenlerimizden zaman zaman sitemize e okul sistemine sınav tarihi girme ve sınav tarihi değiştirme işlemleri hakkında sorular gelmektedir. Bugünkü makalemizin konusu da  e Okula Sınav tarihleri nasıl girilir?, e Okul Sınav tarihleri nasıl Silinir ve e-Okul Sınav tarihi değiştirme işlemleri olacaktır.

e-Okul sınav Tarihi Nasıl Girilir?:

İlgili okulların işlem yapacağı ekranlar Internet tabanlı olduğundan  http://e-okul.meb.gov.tr URL adresinden “e-okul Yönetim bilgi Sistemi” penceresinden sisteme giriniz.

TC. Kimlik No ve e-Okul şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ekrenının sol tarafında yer alan “e-Okul Müdülleri” başlığının hemen altında yer alan “İlkokul- Ortaokul Kurum İşlemleri ” penceresini tıklayınız.

Yine sol tarafta açılan ilkoul- ortaokul kurum işlemleri menü listesinin ortasına doğru alanda yer alan “Not İşlemleri” başlıklı pencereyi tıklayınız.

Not İşlemleri menüsünün ilk sırasında yer alan “Sınav Tarihleri”  menüsünü tıkladığınızda karşınıza çıkan pencereden okul- şube seçerek sınav  tarihlerini girebilirsiniz.

Yaptığınız her işlemden sonra kaydet butonuna basarak yaptığınız değişiklikleri kaydetmeyi unutmayınız.

e-Okul sınav Tarihi Değiştirme?: e-Okul Sınav tarihi girme işlemlerinin adımlarını yukarıda tek tek açıkladık. aynı adımları takip ederek sisteme giriş yaptıktan sonra aynen sınav tarihi girme işlemi yapar gibi menüleri seçip en son “Sınav Tarihleri” menüsünden açılan sınav tarihleri penceresinden seçtiğiniz okul ve şubenin değiştirmek istediğiniz sınavını tıklayıp gerekli düzeltmeyi yaptıktan sonra kaydet butonuyla değişikliği kaydediniz.

e-Okul sınav Tarihi Silme?: e-Okul Sınav tarihi girme işlemlerinin adımlarını yukarıda tek tek açıkladık. aynı adımları takip ederek sisteme giriş yaptıktan sonra aynen sınav tarihi girme işlemi yapar gibi menüleri seçip en son “Sınav Tarihleri” menüsünden açılan sınav tarihleri penceresinden seçtiğiniz okul ve şubenin değiştirmek istediğiniz sınavını tıklayıp kayıt silme işlemini gerçekleştirip kaydet butonuna basınız.