e-Okul Öğrenci Belgesi Almak İçin Gerekenler

e-Okul Öğrenci Belgesi Almak İçin Gerekenler. e-okuldan Öğrenci belgesi nasıl alınır? e-Okul Öğrenci belgesi alma 2018, e-Okul Öğrenci belgesi alma 2019,e-Okul Öğrenci belgesi alma 2020

e okul sayfasında öğrenci işlemleri sayfasını açtıktan sonra yazıcı simgesini tıklıyorsunuz.oradan çıkan raporlardan ihtiyacınız olan belgeyi çıkartıyorsunuz.

E-okul’dan öğrenim belgesi nasıl alınacak ?

Sisteme kurum şifremizle giriş yapıyoruz.
Öğrenci işlemleri menüsünü açıyoruz.
Raporlama sekmesine ( Yukarıdaki yazıcı işareti ) tıklıyoruz.
Gelen sayfadan ” Öğrenim Belgesi (Ek1) Geçmiş Dönemler” menüsünün başındaki dosya işaretine tıklıyoruz.
Rapor alınacak öğrencinin TC kimlik numarasını yazarak tamam butonuna tıkladığımızda ilgili öğrencinin öğrenim belgesi ekrana çıkacaktır.
Bundan sonra tek yapacağımız işlem yazdırmaktır.

E-okul Geçmiş dönemlere ait öğrenim belgesi alma

E-okul sistemi üzerinden geçmiş dönemlere ait öğrenim belgesi alma işlemi ;
Bilindiği gibi okulların ortaokul ve ilkokul olarak dönüşümünden sonra e-okul sistemi üzerinden öğrenim belgesi alma işlemi gerçekleştirilemiyordu. Hatta geçmişe ait öğrencilere ait bilgilere bile sadece sınıf geçme defteri menüsünden ulaşılıyordu. Sistemin raporlama bölümüne entegre edilen öğrenim belgesi alma menüsü ile artık öğrencinin TC kimlik numarası yazılarak öğrenci belgesi alınabilecek. Okullarımızda en önemli sıkıntılardan biri olan bu konu idarecilerimiz içinde aşırı iş yükü getirmekte idi. Şöyle ki bir öğrenci öğrenci belgesi almaya geldiğinde eğer öğrenci ayrıldığı sınıfı , yılı ve numarasını bilmiyorsa eski defterler tek tek bakılarak araştırılıyordu.