e-Okul Karne Notu Sorgulama

e-Okul Karne Notu Sorgulama. E Okul veli Bilgilendirme Sistemi sınav ve not bilgileri işlenmeye devam edilmektedir. Her dönem başında e okul kayıtlar nedeniyle yoğunluk yaşarken dönem ortasına doğru 1. ve 2. yazılı notları, proje ve performans notları derken dönem sonunda karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenci ve velilerin yoğun ilgisini çekmektedir.

e-Okul Karne Notu Sorgulamak İçin Tıklayınız

Bugünlerde 14 Kasım 2018 tarihi itibariyle 1.dönem 1. yazılıların büyük bir kısmı tamamlandı. Ocak 2019 ilk haftada 2. yazılılar tamamlanacak olup 18 Ocak 2019 Cuma günü karneler verilecek.

15 Ocak 2019 tarihi itibaren veliler ve öğrenciler e-Okul VBS öğrenci giriş yaparak karne notlarını inceleyebilirler.

Karne: Öğrencilere dönem sonlarında okul yönetimleri tarafından verilen ve her dersin başarı durumu ile devam, sağlık, yetenek ve genel gidiş durumlarını gösteren belgedir.

Öğrenciler yılda iki defa yıl başında yarı yıl tatili yıl sonunda da yaz tatili yaparken bitirdikleri dönemle ilgili der, devamsılık ve diğer başarı durumlarını gösteren okul karnesi verilmektedir.

Genellikle tatil başlangıcının öğrencilerde yarattığı Okullarda   karne coşkusu görülmeye değerdir
Okullar 2019 Ocak ayından sonra tatile girecek 2019 haziran ayına da  kapanacak. Okulların kapanmasına az bir vakit kala öğrencilerin sınavlarında aldıkları sonuçlar da sisteme yansımaya başlar. Bundan sonra öğrenciler tarafından en çok merak edilen şey aldıkları notlara göre takdir mi yoksa teşekkür mü alacakları. Aynı şekilde herkes takdir – teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyor.

Yazılı sınavların tamamlanmasının ardından yılsonu başarı puanları da artık netleşmiş olan öğrenciler karnelerine ilave olarak başarılarını teşvik edici bir belge alıp almayacakları konusunda da fikir sahibi olmak adına takdir ve teşekkür hesaplama işlemleri yapıyorlar. Takdir-teşekkür hesaplamalarının yanında karne notlarına da E-Okul VBS üzerinden ulaşılabilmektedir.