E Okul Birinci Dönem İkinci Sınavlar

E Okul Birinci Dönem İkinci  Sınavlar. İlkokul, Ortaokul ve Lise Birinci Dönem İkinci Sınavlar 20-Aralık 10-Ocak Tarihleri arasında yapılmaktadır. İlkokul 4.Sınıf, Ortaokul 5,6,7 ve 8. Sınıfların ve Lise 9.,10.,11 ve 12. Sınıfların 1.Dönem 2. yazılı tarihleri e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden duyurulmaktadır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise Birinci Dönem İkinci Sınavlarının sonuçları ne zaman duyurulur?

20-Aralık 10-Ocak Tarihleri arasında yapılan Birinci Dönem İkinci sınavlar. İlkokul 4.Sınıf, Ortaokul 5,6,7 ve 8. Sınıfların ve Lise 9.,10.,11 ve 12. Sınıfların 1.Dönem 2. yazılı sınav sonuçları e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden duyurulmaktadır. Birinci Dönem İkinci yazılı notları öğretmenler tarafından e-Okula yüklendikten sonra öğrenciler ve veliler notlarına sistemden bakabilirler.

Sisteme Giriş
Sisteme giriş için gerekli olan bilgiler temin edildikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde yer alan logoya tıklanarak ya da http://e-okul.meb.gov.tr adresinden sistem giriş sayfasına gidilir.
e-Okul giriş sayfasında Güvenlik Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinin girileceği bölüm açılır.
Giriş Kodu: Sistem güvenliği için konulmuştur. Üste bulunan resimdeki sayılar aşağıdaki alana sırasıyla
yazılmalıdır. Resimdeki rakamları okumakta zorlanan kullanıcılar resmin solundaki logoya tıklayarak rakamları
sesli olarak dinleyebilir.
Kullanıcı Adı: Sisteme giriş için okul yönetimince ya da MEBBİS yöneticilerince sağlanan kullanıcı adı bilgisi girilir.
Şifre: Kullanıcı kodu ile birlikte verilen şifre girilir. Şifre giriş sırasında * ile
gösterilir.
Giriş : Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre bilgisi girildikten sonra e-Okul sistemine bağlantıyı sağlar. Girilen bilgilerde hata varsa uyarı mesajlarıyla hata bildirilir.
ÖNEMLİ UYARI: e-Okul sisteminin kullanıldığı resmi tek adres http://e-okul.meb.gov.tr’ dir. Bunun dışında internetten bulunan, elektronik postayla yönlendirilen hiçbir siteden sisteme girilmeye çalışılmamalıdır. Bakanlık birimleri dahil hiç kimseye sisteme giriş şifresi verilmemelidir. Şifre belirli aralıklarla mutlaka değiştirilmelidir.