Birinci Dönem, Birinci Yazılı Sınav Sonuçları Açıklanmaya Başladı

Birinci Dönem, Birinci Yazılı Sınav Sonuçları Açıklanmaya Başladı. İlkokul 4.Sınıf Öğrencileri, Ortaokul 5-6-7-8. Sınıf Öğrencileri ile Lise 9-10-11-12. Sınıf Öğrencilerinin 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönem 1. Yazılı Sınav Notları öğretmenler tarafından e-Okul sistemine yüklenmeye başladı.

Öğretmenler tarafından e-Okul yönetim Bilgi Sistemine işlenen 1. Dönem 1. yazılı Sınavı Notlarını e Okul VBS üzerinden TC kimlik no ve Okul Numarasıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sayfası  https://e-okul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx veya e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr  adresinden giriş yaparak bakabilirler.

e-okul Not sorgulama, e Okul Not Bakma, e Okul Not öğrenme, e okul 1. Dönem 1. yazılı sonuçlarını yukarıdaki sisteme giriş yollarından birini deneyerek girip sonuçlarınızı öğrenin.

Bazı okullarda henüz 1. sınavlar bitmedi Özellikle özel okullarda sınavlar daha erken bitti ve sonuçları açıklandı.

Öğretmenler sınav, performans çalışması ve projelerin sonuçlarını öğrencilere bildirir ve sınav analizlerine göre ortak hataları açıklar.
Yazılı sınav, uygulama, performans çalışması ve projelerin değerlendirme sonuçları, yazılı sınavın yapıldığı tarih veya performans çalışmasının, uygulamanın yahut projenin teslim tarihini takip eden 10 gün içinde öğrenciye duyurulur ve e-Okul sistemine işlenir.

Öğrencilerin talebi halinde proje, performans çalışmaları ve sınav evrakı ders öğretmeni/öğretmenleri tarafından öğrencilerle birlikte bir defa daha incelenir.